FBI, Trump’ın gizlice Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturdu

ABD’de Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI), Başkan Donald Trump’ın gizlice Rusya adına çalışıp çalışmadığını soruşturduğu iddia edildi.

New York Times’da yer alan habere göre, FBI Direktörü James Comey’i Mayıs 2017’de görevden almasının ardından, Trump’ın davranışları konusunda giderek daha fazla endişe duyulduğu ve Başkan’ın ABD’nin çıkarlarına aykırı hareket ederek Rusya adına çalışıp çalışmadığının soruşturulduğu belirtildi. Haberde, bu bilginin soruşturmada yer alan birtakım eski yetkililerden geldiğine de yer verildi.  

Soruşturmanın çok ciddi iddialarla başlatıldığı belirtilen haberde, FBI soruşturma yetkilerinin, Trump’ın eylemlerinin ulusal güvenlik için olası bir tehdit haline gelip gelmediğini ve Başkan’ın farkında olmadan Moskova’nın etki alanına girip girmediğini araştırdıkları iddiası yer aldı. 

FBI’ın Trump’a karşı başlattığı soruşturmada, cezai açıdan da Trump’ın Comey’i görevden almasının adaleti engelleyici bir eylem olup olmadığı araştırılıyor. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar