Kayserili bir aydının ardından: Aydın Karakimseli

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Televizyoncu, yayıncı, gazeteci ve siyasi kişiliğiyle tanınan Kayseri’nin önemli simalarından Aydın Karakimseli dün hayatını kaybetti. Mustafa Emin Büyükcoşkun, Karakimseli’nin ardından bir yazı yazarak, geçen yıl kendisiyle yaptığı söyleşiyi yayınladı.

1949 doğumlu Karakimseli’nin cenazesine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AKP İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa katıldı.

Karakimseli’nin ölümünün ardından Mustafa Emin Büyükcoşkun da Emek ve Adalet Platformu’nun internet sitesinde bir yazı yayınladı. Karakimseli ile nasıl tanıştığını anlatan Büyükcoşkun, geçtiğimiz yıl kendisiyle gerçekleştirdiği bir sohbetin videosunu da aynı haberin içinde paylaştı.

Büyükcoşkun, Karakimseli’nin hikayesini şöyle özetliyor: “Ülkücü komandoluktan, 70’lerin Beyoğlu’sunda geçirdiği derbeder yıllara, en yakın arkadaşı kucağında vurulunca Kayseri’de inzivaya, önce İslamcılığa, sonra partiye ve nihayetinde tasavvufla hemhal olmaya uzayan hikaye…”

Karakimseli’nin Mustafa Emin Büyükcoşkun’a “O günden sonra hayatım başka bir istikamet kazandı” diye anlattığı olay:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus