Kayserili bir aydının ardından: Aydın Karakimseli

Televizyoncu, yayıncı, gazeteci ve siyasi kişiliğiyle tanınan Kayseri’nin önemli simalarından Aydın Karakimseli dün hayatını kaybetti. Mustafa Emin Büyükcoşkun, Karakimseli’nin ardından bir yazı yazarak, geçen yıl kendisiyle yaptığı söyleşiyi yayınladı.

1949 doğumlu Karakimseli’nin cenazesine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AKP İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa katıldı.

Karakimseli’nin ölümünün ardından Mustafa Emin Büyükcoşkun da Emek ve Adalet Platformu’nun internet sitesinde bir yazı yayınladı. Karakimseli ile nasıl tanıştığını anlatan Büyükcoşkun, geçtiğimiz yıl kendisiyle gerçekleştirdiği bir sohbetin videosunu da aynı haberin içinde paylaştı.

Büyükcoşkun, Karakimseli’nin hikayesini şöyle özetliyor: “Ülkücü komandoluktan, 70’lerin Beyoğlu’sunda geçirdiği derbeder yıllara, en yakın arkadaşı kucağında vurulunca Kayseri’de inzivaya, önce İslamcılığa, sonra partiye ve nihayetinde tasavvufla hemhal olmaya uzayan hikaye…”

Karakimseli’nin Mustafa Emin Büyükcoşkun’a “O günden sonra hayatım başka bir istikamet kazandı” diye anlattığı olay:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar