Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul hakkında tahliye kararı verildi

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul ve beraberindeki 43 sanığın yargılandığı Furkan Vakfı’na yönelik davanın son duruşması bugün gerçekleştirildi. 

Duruşmada bir yıldır tutuklu bulunan Kuytul hakkında tahliye kararı verildi. Bolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kuytul, Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya SEGBİS yoluyla katıldı ve hakkındaki suçlamaları reddederek beraatini talep etti.

Duruşmada Alparslan Kuytul, Ali Alagöz ve Veysel Dörtgöz tahliye edilirken, yurtdışına çıkma yasağının devam etmesine karar verildi. Diğer sanıkların mal varlığı üzerindeki tedbir ve adli kontrol şartının kalkmasına yönelik kararın daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Kuytul ve beraberindeki 43 sanık, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Özel belgede sahtecilik”, “Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık” suçlamalarıyla yargılanıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar