Canan Kaftancıoğlu önce CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini bıraktı, sonra istifa kararından vazgeçti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Parti Meclisi’nde İstanbul belediye başkan adaylarının da belirlendiği toplantı devam ederken sosyal medyada paylaştığı bir mesajla istifasını açıkladı.

Kaftancıoğlu daha sonra, yine sosyal medyadan, istifa kararından vazgeçtiğini, görevinin başında olduğunu açıkladı.

Canan Kaftancıoğlu kimdir?

1972 Ordu doğumlu Kaftancıoğlu 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı. Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda (TİHV)) vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı.

12 Eylül öncesi katledilen Ümit Kaftancıoğlu’nun oğlu Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olan Canan Kaftancıoğlu, Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesi üyesidir. 2011-2012 yılları arasında Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında il başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştü. Kaftancıoğlu Ocak 2018’de CHP İstanbul İl Başkanı seçilmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar