Maduro için çember daralıyor

İspanya, Fransa ve Almanya, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya “sekiz gün içinde seçim kararı alması” çağrısında bulundu.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Alman hükümeti sözcü yardımcısı Martina Fietz, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya, seçim kararı alması için sekiz gün süre tanıyarak aksi halde Meclis Başkanı Juan Guaido’yu geçici devlet başkanı olarak tanıyacaklarını açıkladı.

İspanya Başbakanı Sanchez “Venezuela’da hemen temiz, demokratik ve şeffaf bir seçime gidilmesi çağrısı yapıyoruz. Hükümet dayatma ya da devirme amacı gütmüyoruz. Venezuela’da demokrasi ve özgür seçim istiyoruz” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise Twitter üzerinden “Venezuela halkı özgür bir biçimde geleceğini belirleyebilmelidir. Önümüzdeki sekiz gün içinde seçim tarihi açıklanmaması halinde Juan Guaido’yu geçici devlet başkanı olarak tanımaya hazırız. Avrupalı müttefiklerimizle birlikte çalışıyoruz” mesajını verdi.

Alman hükümeti sözcü yardımcısı Martina Fietz de aynı mesajı Almanca olarak paylaştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar