CHP’de neden kadın aday az? CHP’li kadınlar tartışıyor – Konuklar: Gaye Usluer, Selin Sayek Böke & Nilden Bayazıt Postalcı

Sosyal demokrat bir parti olan CHP’nin 31 Mart yerel seçimleri için şu ana kadar açıkladığı 51 ilde sadece iki, 785 ilçede de sadece 39 kadını belediye başkanlığı için aday göstermiş olmasına tepki var. Neden böyle oldu? Eşit temsil yolunda neler yapılmalı? CHP’yi CHP’li kadınlar konuştu: Işın Eliçin’in konukları CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 26. dönem milletvekilli ve Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer ile CHP kurultay delegesi Nilden Bayazıt Postalcı’ydı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar