Gözaltındaki iletişim duayeni Necla Zarakol savcılık tarafından serbest bırakıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında cuma günü gözaltına alınan Zarakol İletişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol, savcılıktaki sorgusunun ardında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Polis, 15 Şubat 2019 Cuma günü, bir arama kararı ile birlikte Zarakol İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin Şişli’deki ofisine gelmiş, aramanın ardından Necla Zarakol, ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü. Burada Zarakol’a dört günlük gözaltı kararı tebliğ edilmişti. 

Necla Zarakol, geçen hafta havaalanında sahte kimlikle yakalanan Borajet’in eski mali işler sorumlusu Zahide Üner’in poliste verdiği ifade kapsamında gözaltına alınmıştı. Gözaltı kararı ile ilgili olarak Zarakol İletişim Genel Müdürü Nurcan Akad şu açıklamayı yapmıştı:

“Mutlaka bir yanlışlık var”

“Necla Zarakol, televizyoncu, gazeteci ve halkla ilişkiler uzmanı olarak 40 yılı aşkın bir süredir iletişim sektöründe hizmet veren duayen bir iletişimcidir.

Meslek yaşamı boyunca sektörün etik kurallarının oluşması ve uygulanması yönünde öncü bir rol üstlenmiş, Türkiye’nin önde gelen en saygın kuruluşlarına danışmanlık hizmeti vermiştir. Necla Zarakol ayrıca, kendi şirketinde olduğu kadar çeşitli üniversitelerde de ders vererek, meslek yaşamı boyunca çok sayıda genç iletişimcinin yetişmesinde önemli rol üstlenmiştir.

40 yılı aşkın meslek yaşamı boyunca herkesin gözü önünde, şeffaf, titiz ve ilkeli bir duruşla inşa ettiği tertemiz mesleki siciline, sadece iletişim sektörü değil, danışmanlık hizmeti verdiği ve aralarında kamu kurumlarının da bulunduğu saygın kuruluşlar ve yöneticileri de bizzat şahittir.

Necla Zarakol, sektöre yaptığı katkılar ve derin uzmanlık birikimi ile Türkiye’nin en önemli halkla ilişkiler şirketlerini çatısı altında toplayan İletişim Danışmanları Derneği’nin (İDA) Şeref Kürsüsü’nde yer almıştır.

Dolayısıyla, bugün içinde bulunduğu durumun mutlaka bir yanlışlıktan kaynaklanmış olduğuna ve ifadesi alındığında bu yanlışlığın anlaşılacağına yürekten inanıyorum. Eminim ki kısa süre içinde adalet tecelli edecek, Necla Zarakol serbest bırakılacaktır.”

Akad bugün de, aynı zamanda kardeşi olan Necla Zarakol ile ilgili şu tweeti paylaştı:


Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus