İYİ Parti Mersin’de büyükşehir aday başvurusunu zamanında yapamadı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, liste YSK’ya geç teslim edildiği için aday olamadı. Bunun üzerine İYİ Parti Genel Merkezi konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı ve Mersin il yönetimini görevden aldı. Partinin açıklaması şöyle:

“Bu bir ihmal değildir. Bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu, İYİ Parti’ye yönelik ‘dahili’ bir operasyondur. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacağı herkes tarafından kabul edilen, Sayın Burhanettin Kocamaz’ın ve dolayısıyla partimizin yoluna örülen bu duvar, Türkiye’de siyasetin getirildiği noktayı tariflemek bakımından ibret vericidir. İl Başkanı görevinden alınmıştır.

Partimiz üzerinde oyun oynayanları ve maşalarını mutlaka bulup, Aziz milletimizin huzurunda teşhir edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün de engelleri aşa aşa, duvarları yıka yıka yürümeye devam edeceğiz. Bu ülkenin İYİ ve cesur insanları olarak, ‘Daha Yeni Başlıyoruz!’ Ve içinde yer aldığımız hiçbir öykü, biz bitti demeden bitmez.”

Mersin’in mevcut Belediye Başkanı ve İYİ Parti’nin belediye başkan adayı olan Burhanettin Kocamaz, MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus