CHP, adaylığı YSK tarafından iptal edilen İzmir-Balçova Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Çalkaya’nın yerine eşi Fatma Çalkaya’yı aday gösterecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), halen İzmir-Balçova Belediye Başkanı olan ve bu göreve yeniden aday gösterilen, ancak adaylığı itiraz sonucu Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen Mehmet Ali Çalkaya’nın yerine eşi Fatma Çalkaya’yı Balçova Belediye Başkan Adayı olarak göstereceğini duyurdu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

“Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın adaylığının YSK tarafından düşürülmesi seçimleri güvensizleştiren bir karar, keyfi bir siyasi tutum olmuştur. CHP bu keyfiliğe ve hukuksuzluğa izin vermeyecek, tüm siyasi engelleri aşacaktır. Adaylarımızın engellenmesinin cezasını, seçmen sandıkta verecektir. Balçova’da da oylarımızı artırarak tekrar kazanacağız.

Mehmet Ali Çalkaya’dan sonra adayımızın kim olacağına Balçova halkı karar verdi. Hem partililerimiz hem de Balçova halkı adayımızın sahadan, siyasetten biri olmasını hem de YSK hukuksuzluğuna anlamlı bir cevap içermesi beklentisini dile getirdi. Balçova halkı 15 senedir her meselede yanlarında olan, sokak çocuklarından yoksullara, her muhtacın hizmetine koşan, tanıdığı, bildiği, sevdiği birini, Fatma Çalkaya’yı aday göstermemizi talep etti. Genel merkezimiz de bu beklentiler doğrultusunda Fatma Çalkaya’yı belediye başkan adayı göstermeye karar verdi.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus