Etiyopya’da yolcu uçağı düştü: 157 kişiden kurtulan yok

Etiyopya Havayolları’nın Addis Ababa-Nairobi seferini yapan yolcu uçağının kalkıştan kısa bir süre sonra düştüğü bildirildi. Etiyopya devlet televizyonu düşen uçakta bulunan 157 kişiden kurtulan olmadığını duyurdu.

Devlet televizyonunun verdiği bilgiye göre, Türkiye saatiyle 8.44 sularında düşen 33 farklı ülkeden yolcunun bulunduğu uçakta kurtulan olmadı. Havayolundan yapılan açıklamada uçakta 149 yolcu ve sekiz kişilik mürettebat bulunuyordu. 

Etiyopya Havayolları’ndan yapılan açıklamada, Bishoftu kasabası yakınlarında düşen uçağın enkazında arama ve kurtarma çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar