Coca-Cola yıllık 3,3 milyon ton plastik ambalaj ürettiğini açıkladı

Coca-Cola 2017 yılında 3,3 milyon ton plastik ambalaj ürettiğini açıkladı. Plastik kullanımını ilk kez açıklayan şirket, 3,3 milyon ton plastik ambalajın yılda yaklaşık 108 milyar şişeye dönüştürüldüğünü bildirdi.

Yeni Plastik Ekonomisi (New Plastics Economy) isimli çevreci girişime bilgi veren Coca-Cola’nın yanı sıra, toplamda 8 milyon ton plastik ambalaj üreten Mars, Nestle, Danone gibi şirketler de bilgilerini girişimle paylaştı.

CNN’deki rapora göre, Coca-Cola Vakfı, çevre kuruluşlarına 5,4 milyon dolarlık katkıda bulunacak. Paranın yaklaşık 4,15 milyon dolarlık kısmı ise geri dönüşüm altyapısını artırmak isteyen ve kâr amacı gütmeyen kuruluş Geri Dönüşüm Ortaklığı’na gidecek.

Pek çok belediye ve işletme ise çevre üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle pipet kullanımını azaltmaya çalışıyor. 

Kaynak: The Hill

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar