Tarımda üretici fiyatı enflasyonu yüzde 25,79

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi Şubat 2019 verilerini açıkladı. Buna göre tarım ürünlerinde üretici fiyatları, Şubat ayında yüzde 2,73 oranında, 2018 yılının Şubat ayına göre ise yüzde 25,79 oranında arttı.

Alt tarım gruplarından sebzelerde üretici fiyatı, bir önceki aya göre yüzde 2,73 arttı. Tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlarda artış ise yüzde 2,67 oldu.

Şubat 2019’da endekste kapsanan 86 maddeden 65’inin fiyatı arttı, 17 maddenin fiyatı azaldı, 4 maddenin fiyatı değişmedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar