Binali Yıldırım: “Savaşa filan girmiş değiliz, seçime gidiyoruz.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan’a konuşan AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, partisinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan farklı bir üslup kullanarak, seçim propaganda faaliyetlerini “Yani biz savaşa filan girmiş değiliz, seçime gidiyoruz. Seçim sürecinde de nihayetinde kendimizi anlatacağız, onlar da adaylarını anlatıyorlar. Bu gayet medeni bir durum… Bunların esasında hiç yadırganmaması gerekir diye düşünüyorum.” diye değerlendirdi.

Binali Yıldırım’ın İsmail Kılıçarslan’a verdiği ve bugün Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan cevapların bir bölümü şöyle:

Kılıçarslan: Mesela bugün Üsküdar’da sahildeki bütün siyasi partilerin stantlarını gezdiniz ve çiçek verdiniz. Bu da aslında siyasette çok özlediğimiz bir manzara.

Yıldırım: Yani biz savaşa filan girmiş değiliz, seçime gidiyoruz. Seçim sürecinde de nihayetinde kendimizi anlatacağız, onlar da adaylarını anlatıyorlar. Bu gayet medeni bir durum… Bunların esasında hiç yadırganmaması gerekir diye düşünüyorum.

Kılıçarslan: Yani bir normalleşme hepimize iyi mi gelecek?

Yıldırım: Gayet tabii. Ne için kavga edeceğiz, paylaşacağımız çok şeyimiz var; ayrışacağımızsa çok az şey var. Üç günlük yalan dünya, neyi paylaşamıyoruz?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus