Gazeteci Gülden Aydın hayatını kaybetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Hürriyet Gazetesi’nde “uzman muhabir” olarak görev yapan gazeteci Gülden Aydın (61), uzun süredir mücadele ettiği pankreas kanserine yenik düşerek bugün hayatını kaybetti.

Aydın, bir TED konuşması öncesi kendini şöyle tanıtmıştı:

“Kısa süren Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğinden sonra gazeteci oldum. 1994’ten bu yana Hürriyet Gazetesi’ndeyim. 2002-2004 yılları arasında Akşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptıktan sonra döndüğüm Hürriyet’te uzman muhabirlik yapıyorum. Hayatımın önceliği haber. Kadın ve çocuğa karşı şiddet, istismar ve tecavüz, Güneydoğu, sınır ötesi özel ilgi alanımda. Heyecanım, vicdanım yegâne zenginliğim. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve sürekli basın kartı sahibiyim. Çok sayıda ödülüm var. Ancak en büyük ödüllerim, haber yaparak ulaştığım mağdur kadın ve çocukların hayatlarının olumlu yönde değişmesinde rol oynamak.”

Gülden Aydın’ın cenazesi 20 Mart 2019 Çarşamba günü saat 11.00’de TGC’nin Cağaloğlu’ndaki binasında yapılacak törenin ardından Beşiktaş-Ihlamur’daki cemevine götürülecek, daha sonra da Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Medyascope.tv olarak, Gülden Aydın’ın ailesine ve meslektaşlarına baş sağlığı dileriz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus