Cumhurbaşkanı karar verdi: Beyaz eşya, otomobil ve ticari araçta KDV ve ÖTV indirimlerinde süre uzadı

Beyaz eşya, otomobil ve ticari araçta ÖTV indirimlerine haziran ayı sonuna kadar devam edilecek. Konut ve mobilyada ise KDV indirimi yıl sonuna kadar uzatıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan cumhurbaşkanı kararına göre, konut alımlarında 31 Mart’ta sona ermesi öngörülen yüzde 8 KDV uygulaması 31 Aralık’a kadar devam edecek. Mobilyada yüzde 8 KDV uygulaması da 2019 sonuna kadar uzatıldı.

Beyaz eşyadaki sıfır ÖTV uygulaması ile otomobil ve ticari araçta indirimli ÖTV uygulaması ise haziran ayı sonuna kadar uzatıldı.

Kararla ayrıca, tapu harcında yüzde 3 olarak uygulanan indirimin de 2019 sonuna kadar uzatılması hüküm altına alındı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar