Dr. Mahfi Eğilmez blogunda yazdı: TL niçin hızla değer kaybetti?

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mahfi Eğilmez, kişisel blogunda çıkan son yazısında Türk lirasının 22 Mart 2019 günü yaşadığı hızlı değer kaybını yorumladı.

“Önce bir durum saptaması yapalım. Dünyada işler 3 ay önceye göre daha olumsuz görünüyor. Beklentilerde bozulma var. Bu bozulma kararları etkiliyor ve dolayısıyla piyasaları da bozuyor” diyen Eğilmez “Bunlara ek olarak, son dönemde Türkiye’yi daha da olumsuz görünüme sokan bazı gelişmeler oldu” dedi. Eğilmez, örnek olarak da Merkez Bankası’nın net döviz rezervlerinde hızlı bir düşüş yaşanmasını gösterdi.

Dr. Eğilmez’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar