Eskişehir’de gözaltına alınması tepkilere neden olan Ayşenur Arslan: “Sizin sayenizde gözaltı süreci ‘tebligat’a döndü”

Gazeteci Ayşenur Arslan, Ankara 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki bir davaya katılmadığı gerekçesiyle Eskişehir’de gözaltına alındı. Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldığı ortaya çıktı.

Halk TV’de Medya Mahallesi programını hazırlayan Ayşenur Arslan imza günü için gittiği Eskişehir’de gözaltına alındı. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da Arslan’ın kaldığı otele gitti. Arslan’ın otelde tutulduğu öğrenilirken, ilçe emniyet müdürlüğüne götürülerek ifadesinin alınacağı belirtildi.

Arslan cuma gecesi, Halk TV canlı yayınında Oya Lale Özan Arslan’ın sunduğu programa katılarak “Şu anda ben oteldeyim, bir problem yok. Gözaltı işlemi sona erdi, yarın ifade vermeye gideceğim” dedi.

Arslan, hakkındaki gelişmeleri cumartesi sabah saatlerinde sosyal medyadan “Gözaltı süreci ‘tebligata’ döndü” diye duyurdu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar