Erdoğan’dan ilk açıklama: “Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de bu konuda yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edeceğiz”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonuçlarını izlediği İstanbul’daki Huber Köşkü’nden ayrılıp Ankara’ya hareket etmeden önce bir değerlendirme yaptı. AKP’nin yine birinci parti olduğunu, ittifaklar bazında da Cumhur İttifakı’nın seçimden birinci çıktığını savunan Erdoğan, özellikle İstanbul ve Ankara’dan söz etmediği değerlendirmesi sırasında “Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de bu konuda yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek, buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz” dedi.

“Serbest piyasa ekonomisi kurallarından taviz vermeden…”

Bir sonraki seçimin Haziran 2023’te yapılacağını hatırlatan Erdoğan, “Gündemimizde çok önemli bir reform programı var” diyerek şunları söyledi:

“Serbest piyasa ekonomisi kurallarından taviz vermeden güçlü ekonomi programının dikkatle hayata geçireceğiz. Artık ekonomide reformların hayata geçirileceği büyük Türkiye hedefine odaklanacağımız uzun bir dönem var.”

Erdoğan, Ankara’da bir balkon konuşması daha yapacağını söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar