Kılıçdaroğlu’nun sandığından Mansur Yavaş, Yavaş’ın sandığından CHP çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oyunu Ankara’da, Arjantin İlkokulu’ndaki 4202 numaralı sandıkta kullandı. Bu sandıktan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’ye 226, AK Parti’ye 68, Saadet Partisi’ne 4, Türkiye Komünist Partisi’ne 2, Demokratik Sol Parti ve Vatan Partisi’ne 1’er oy çıktı. 305 kişinin oy kullandığı sandıktaki 3 oy da geçersiz sayıldı.

Öte yandan, Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Mansur Yavaş’ın oyunu kullandığı Çukurambar semtindeki Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’ndeki 4297 numaralı sandıkta ise CHP birinci parti oldu.

340 seçmenin kayıtlı olduğu sandıkta kullanılan 300 oydan 296’sı geçerli sayıldı; CHP’ye 201, AK Parti’ye 87, Saadet Partisi’ne 8 oy çıkarken 4 oy geçersiz sayıldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar