Yüksek Seçim Kurulu, Artvin-Yusufeli’deki seçimi iptal etti, tekrar seçim 2 Haziran’da

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP ve AKP arasında kıyasıya bir yarışa sahne olan Artvin’in Yusufeli ilçesindeki seçimi iptal etti. Seçim 2 Haziran’da tekrarlanacak.

31 Mart’taki seçimi 3 oy farkla AKP’nin adayı Eyüp Aytekin kazandı, CHP adayı Barış Demirci ikinci oldu. CHP beş oy pusulasının kayıp olduğu, iki oy pusulasının haksız yere yakıldığı ve mühürsüz bir oy zarfı bulunduğu gerekçesiyle seçim sonucuna itirazda bulundu. İtirazı görüşen YSK, ilçede 2 kısıtlı seçmenin oy kullandığını belirleyerek aradaki farkın bire inmesi nedeniyle seçimlerin iptaline karar verdi.

Seçim 2 Haziran’da tekrarlanacak.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar