Seyşeller Devlet Başkanı okyanusların korunması için sualtından çağrı yaptı

Seyşeller Devlet Başkanı Danny Faure, sualtından tarihi bir çağrı yaparak okyanusların korunması için daha fazla önlem alınmasını istedi. Faure konuşmasını, deniz yüzeyinin 121 metre altında, bilimsel araştırmalar için kullanılan bir denizaltıda yaptı.

Seyşeller Devlet Başkanı Faure tarihi çağrısı için denizin dibine inmeye hazırlanıyor.

İşte Faure’nin konuşmasından öne çıkanlar:

“Okyanuslar gezegenimizin çarpan mavi kalbidir. Denizlerin hepimizle özel bir ilişkisi var. Okyanuslar dünyamızı hayatta tutuyor. Bizleri hayatta tutuyor. Ancak denizlerimiz şu ana kadar eşi benzeri görülmemiş bir tehditle karşı karşıya. Okyanuslarımız kocaman, yeryüzünün neredeyse yüzde 70’ini kaplıyor. Ama iklim değişikliği, aşırı avlanma ve kirlilik değişikliği sebebiyle denizlerimizi tehlikeye attık. Kararlı ve koordineli, uluslararası bir eylem planına ihtiyacımız var.”

Afrika kıtasının doğusunda, Hindistan’ın güneyinde yer alan bir ada devleti olan Seyşeller için tehdit büyük, zira adalardan oluşan ülke, iklim değişikliği sebebiyle yükselecek olan deniz seviyesi sebebiyle yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar