Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mızraklı, kayyumun özel makam odasını sosyal medyada paylaştı

Diyarbakır’ın yeni Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı bugün mazbatasını aldı. Mızraklı ardından makamına oturmak üzere belediye binasına gitti. Ancak başkanlık makamında oda içinde oda olduğunu gördü ve gördüklerinin videosunu da Twitter hesabından paylaştı.

Odadan odaya geçen Mızraklı gördüklerine tepki gösterirken, kayyumun odada yaptığı değişiklikleri “talan” ve “israf” olarak nitelendirdi. Görüntülerden, önceki kayyum başkanın kendisine özel bir banyo yaptırdığı da anlaşılıyor. Mızraklı, bu alanın daha önce depo olduğunu belirtti.

31 Mart Yerel Seçiminde HDP’li Mızraklı yüzde 62,93 oy aldı. AKP’nin adayı eski kayyum Cuma Atilla ise yüzde 30,99’da kaldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar