Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı mazbatasını aldı

Diyarbakır’da 31 Mart Yerel Seçimlerinde HDP’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Selçuk Mızraklı, bugün il seçim kuruluna giderek mazbatasını aldı.

Yerel seçimlerde Diyarbakır’da yüzde 62,9 oy alarak Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen HDP Diyarbakır Milletvekili Dr. Selçuk Mızraklı, seçimden 15 gün sonra mazbatasını aldı. HDP milletvekilleri Musa Farisoğulları, Dr. Semra Güzel, Eş Başkan Hülya Alökmen Uyanık ve HDP’den seçilen ilçe belediye eş başkanları ve meclis üyeleriyle il seçim kuruluna giden Mızraklı, mazbatasını aldıktan sonra şöyle konuştu: “31 Mart tarihinde halk kararını vermişti. Ancak halkın kararına rağmen mazbatalar verilmedi. Bugün itibariyle mazbatalarımızı aldık. Seçim sürecinden bugüne kadar bize destek olan Diyarbakır halkına teşekkür ediyoruz.”

Mızraklı ve beraberindekiler daha sonra, görevi devralmak için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne gitti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar