Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’undan Kılıçdaroğlu paylaşımları: Siyasal kutuplaşma ve nefret söylemi geride bırakılmalı

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde yapılan saldırının ardından Twitter hesaplarından açıklamalarda bulundu. Her iki siyasetçi de saldırıyı kınarken, Abdullah Gül siyaset diline hakim olan nefret söyleminin yol açtığı tehlikenin artık fark edilmesi gerektiğini belirtti.

Ahmet Davutoğlu ise bu olayın siyasal kutuplaşma ve gerilimin bir an önce geride bırakılması gerektiğiyle ilgili önemli bir işaret olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar