Kılıçdaroğlu’na saldırı: Saldırgan AKP üyesi çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldıran Osman Sarıgün’ün AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu’na saldırdığı iddia edilen Osman Sarıgün AKP üyesi çıktı.

AKP sözcüsü Ömer Çelik, Sarıgün’ün kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini Twitter’dan duyurdu.

Çelik, “AK Parti şiddetin her türlüsüne karşıdır. İlkelerimiz, şiddeti kesinlikle reddetmektedir. Demokratik siyasette şiddete yer yoktur” diye yazdı.

Saldırıyla ilgili olarak, aralarında Osman Sarıgün’ün de bulunduğu altı kişi gözaltına alındı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün öğlen saatlerinde Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde şehit cenazesine katıldı. Jandarma ve polisin de bulunduğu törende önce Kılıçdaroğlu’nu yuhalayan bir grup, sonrasındaki arbedede Kılıçdaroğlu’na tekme ve yumruklarla saldırdı.

Linç girişiminin ardından Kılıçdaroğlu, köyde bulunan bir eve sığındı ve polis korumasına alındı. Kalabalık, Kılıçdaroğlu’nun götürüldüğü evin de çevresini sardı. Bazı kişilerin binaya taş attığı görüldü. Bu esnada “PKK’lılar dışarı” sloganları da devam etti.

Kılıçdaroğlu ardından zırhlı araçla Ankara’ya götürüldü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar