Yeni dönemin ilk İBB Meclis toplantısı canlı olarak yayınlandı

Yeni dönemin ilk İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis toplantısı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetiminde 14.00’te başladı. İlk kez belediyedeki bir meclis toplantısı canlı olarak yayınlandı.

İBB Meclis toplantısının canlı olarak yayınlanacağını İmamoğlu şöyle duyurmuştu: “İstanbul’a söz verdim; şeffaflık temel ilkemiz olacak. Her gelişmeyle ilgili kamuoyunu devamlı olarak bilgilendireceğiz, meclis toplantılarımızı herkes izleyebilecek. Bugün yapacağımız ilk meclis toplantısını saat 14.00’te sosyal medya hesaplarımdan canlı olarak izleyebilirsiniz.”

İmamoğlu toplantıda tüm meclis üyeleriyle tek tek tokalaşırken açılış konuşmasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayarak başladı: “Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı bir kurgu saldırıdır. Mutlaka sorumluları bulunmalıdır. Bu saldırı Kılıçdaroğlu’nun şahsına veya CHP’ye yapılmış bir saldırı değil, demokrasiye, millete, cumhuriyetin değerlerine yapılmış bir saldırıdır.”

Meclis toplantısı ve belediyenin bundan sonraki süreci hakkında da konuşan İmamoğlu, “39 belediye başkanının tümü bizim belediye başkanlarımızdır. Ortak hareket etmek için çaba göstereceğiz” dedi.

Mecliste yapılan oylama sonucu başkan vekilliği görevine AKP’li Göksel Gümüşdağ seçildi. Göksel Gümüşdağ 180 oy alırken CHP adayı kuzeni Gökhan Gümüşdağ 131 oy aldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar