Kılıçdaroğlu’na saldıran kişi serbest bırakıldı

Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesi sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran Osman Sarıgün, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sarıgün’ün de serbest kalmasıyla gözaltında kimse kalmadı.

21 Nisan’da Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu Mahallesi’nde düzenlenen şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu’na yumruk atan ve ek gözaltı süresi alınan Osman Sarıgün, yeniden adliyeye sevk edildi. Sarıgün, savcılık sorgusunun ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırıya ilişkin Sarıgün’ün dışında 8 kişi gözaltına alınmıştı. Hepsi serbest bırakıldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar