Meral Akşener: “Cübbesine düğme diktirmiş, siyasilerden emir alan hukukçulardan utanıyorum”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerini yenileme kararının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün gerçekleştirdiği TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamada sözlerine ilk olarak ‘’Utanıyorum’’ kelimesiyle başladı.

“Utanıyorum”

’’21. yüzyılda Türkiye’de demokrasi aramak zorunda kalan bir genel başkan olarak utanıyorum. Milletin iradesi gasp edilirken, medyanın ses çıkarmamasından utanıyorum. Siyasetçilerin suskunluğundan utanıyorum. Cübbesine düğme diktirmiş, siyasilerden emir alan hukukçulardan utanıyorum.’’

“Sadece 31 Mart’ı değil, Sayın Erdoğan’ın seçildiği 24 Haziran seçimlerini de sorgulayacak mısınız?”

“Bu zarfların içinde dört pusula vardı. Aynı kurumların denetimindeki dört oy pusulası… Bunların içinde sadece kaybettikleri Büyükşehir Belediye Başkanlığını seçip o sonucu iptal etmek hangi vicdana hangi akla izah edilebilir. Bu durumda tüm sandık kurulundaki başkanları kontrol etmeyecek misiniz?”

“Müdahale bir darbe sayılır”

“Demokrasiye indirdiğiniz bu darbeyle Türkiye’yi bir ‘muz cumhuriyeti’ne çevirdiğinizin farkında değilsiniz ve ben sizden de koltuğunuzun için her şeyi mübah gören zihniyetinizden utanıyorum’’ dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus