S-Sport: “Enes Kanter’li Portland’ın NBA maçlarını yayınlamayacağız”

NBA’in Türkiye’deki yayın haklarını elinde bulunduran S Sport, Batı Konferansı finaline yükselen ve kadrosunda Fethullah Gülen’e verdiği destek ile tanınan Enes Kanter’i bulunduran Portland Trailblazers’in maçlarını yayınlamayacak. Reuters’e konuşan kanal yetkilileri, kararın Portland’ın finale kalması halinde de geçerli olacağını belirtti. Portland yedi maçlık seride Golden State Warriors ile karşılaşacak.

Reuters’e konuşan S Sport spikerlerinden Ömer Saraç, “Warriors-Blazers maçlarını yayınlayamayacağımızı net olarak söyleyebilirim. Dahası, Portland finale çıkarsa onu da yayınlamayacağız. Bu bizimle ilgili bir durum değil, ama durum da bu” dedi.

Enes Kanter hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla yakalama kararı çıkarılmıştı. Türkiye ayrıca, Kanter’in iadesi için ABD’ye başvurmuştu. Bu nedenle milli takıma alınmayan Kanter’in pasaportu da iptal edilmişti. Türkiye, ABD makamlarına yaptığı başvuruda Kanter’i, 15 Temmuz darbe girişiminin elebaşlarından biri olarak gösterdi. Ankara, Enes Kanter için Interpol Kırmızı Bülten’i de çıkarttı.

Reuters’e konuşan başka bir S Sport yetkilisi, yalnızca Toronto Raptors-Milwaukee Bucks arasındaki Doğu Konferansı finallerinin yayınlanacağını söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar