S-Sport: “Enes Kanter’li Portland’ın NBA maçlarını yayınlamayacağız”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

NBA’in Türkiye’deki yayın haklarını elinde bulunduran S Sport, Batı Konferansı finaline yükselen ve kadrosunda Fethullah Gülen’e verdiği destek ile tanınan Enes Kanter’i bulunduran Portland Trailblazers’in maçlarını yayınlamayacak. Reuters’e konuşan kanal yetkilileri, kararın Portland’ın finale kalması halinde de geçerli olacağını belirtti. Portland yedi maçlık seride Golden State Warriors ile karşılaşacak.

Reuters’e konuşan S Sport spikerlerinden Ömer Saraç, “Warriors-Blazers maçlarını yayınlayamayacağımızı net olarak söyleyebilirim. Dahası, Portland finale çıkarsa onu da yayınlamayacağız. Bu bizimle ilgili bir durum değil, ama durum da bu” dedi.

Enes Kanter hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla yakalama kararı çıkarılmıştı. Türkiye ayrıca, Kanter’in iadesi için ABD’ye başvurmuştu. Bu nedenle milli takıma alınmayan Kanter’in pasaportu da iptal edilmişti. Türkiye, ABD makamlarına yaptığı başvuruda Kanter’i, 15 Temmuz darbe girişiminin elebaşlarından biri olarak gösterdi. Ankara, Enes Kanter için Interpol Kırmızı Bülten’i de çıkarttı.

Reuters’e konuşan başka bir S Sport yetkilisi, yalnızca Toronto Raptors-Milwaukee Bucks arasındaki Doğu Konferansı finallerinin yayınlanacağını söyledi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus