Tarım ürünlerinde enflasyon yüzde 30,75

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), “Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi”nin Nisan 2019 verilerini açıkladı. Buna göre tarım ürünleri enflasyonu nisan ayında yüzde 1,09 oranında artarken, yıllık artış oranı yüzde 30,75 oldu.

Aylık en fazla artış tek yıllık bitkisel ürünler ana grubunda gerçekleşirken (yüzde 1,62), alt tarım gruplarından sebzelerde enflasyon bir önceki aya göre yüzde 2,06 oranında arttı.

Nisan 2019’da endekste kapsanan 77 maddeden 47’sinin fiyatları arttı, 18’inin fiyatları azaldı. 9 maddenin fiyatı ise değişmedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar