Gazeteci Murat Yetkin blogunda yazdı: “Batı, Erdoğan ile Türkiye’yi ayırmaya başladı”

Murat Yetkin kişisel blogundaki yeni yazısında, dış politikadaki son gelişmelerin yeniden yapılacak İstanbul seçimlerine etkisi olup olmayacağını analiz etti.

“Erdoğan, Türkiye’nin güvenlik çıkarlarının kendi iktidarından geçtiğini kanıtlamak için iktidarının hâlâ güçlü olduğunu göstermek, bunun için de İstanbul’u ne gerekiyorsa yaparak geri almak istiyor” diye yazan Yetkin, Erdoğan’ın ‘Türkiye benim, ben Türkiye’yim’ vurgusuna karşı, Batı’nın ‘Hayır, bizim bildiğimiz Türkiye sadece Erdoğan değil’ görüşünde olduğunu savundu.

Yazıya göre Batı, Erdoğan ile Türkiye’yi ayırmaya başladı.

Murat Yetkin’in yazısınına buradan ulaşabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar