Uganda’da futbolcu ve taraftarları taşıyan tekne battı: 30 kişi hâlâ kayıp

Uganda’da futbolcuları ve taraftarları taşıyan teknenin pazar günü alabora olması sonucu 30 kişinin öldüğü tahmin ediliyor. Kazanın sebebi olarak ise kötü hava koşulları ve teknenin kapasitesinin üzerinde yolcu alması gösteriliyor.

Yerel futbol takımları arasında gerçekleştirilecek bir maç için Victoria Gölü’nde yola çıkan teknede, 50’den fazla kişi bulunuyordu. Görgü tanıkları, teknedekilerin takımları için tezahürat yaptığı sırada rüzgarın şiddetlendiğini, her ne kadar kaptan sahile geri dönmeye çalışsa da teknenin rüzgara teslim olup alabora olduğunu söyledi.

Yerel yetkililer, 20 kişinin kurtarılıp çevredeki sağlık merkezlerine gönderildiğini belirtti.

Victoria Gölü’ndeki ilk kaza değil

Geçen eylül ayında, göle kıyısı olan bir diğer ülke Tanzanya’dan açılan bir teknenin batması sonucu 200’den fazla kişi hayatını kaybetmiş; geçen kasım ayında meydana gelen başka bir kazada ise en az 30 kişi ölmüştü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar