ABD’nin Virginia eyaletinde silahlı saldırı: 12 ölü, 4 yaralı

ABD’nin Virginia eyaletine bağlı Virginia Beach kenti belediye binasında düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 12 kişi ölürken, 4 kişinin de yaralı olduğu bilgisi paylaşıldı.

ABD basınında çıkan ilk haberlere göre, Virginia Beach Belediyesi’ndeki bir çalışan, belediye binasında rastgele ateş açmaya başladı. Bölgenin polis şefi olayın ardından saldırganın 12 kişiyi öldürdüğünü ve 4 kişiyi yaraladığını açıkladı. Polis şefi saldırganın polisle girdiği çatışmada öldürüldüğünü de sözlerine ekledi.

Güvenlik güçlerinin olaya ilişkin soruşturması ise devam ediyor. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın olayla ilgili bilgilendirildiği ve Trump’ın konuyu takip ettiği açıklandı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar