Eski UEFA Başkanı Michel Platini, 2022 Dünya Kupası’nın Katar’a verilmesi soruşturması kapsamında gözaltına alındı

Eski UEFA Başkanı Michel Platini, 2022 Dünya Kupası’nın Katar’a verilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Fransız polisinin Yolsuzlukla Mücadele Ofisi (OCLCIFF) tarafından gözaltına alındı. Fransız futbol adamı, rüşvet almakla suçlanıyor. 

Platini’nin, organizasyonun Katar’a verilmesinden önce gizli bir görüşme yaptığı iddia ediliyordu. Soruşturmada Fransa’nın eski cumhurbaşkanlarından Nicolas Sarkozy’nin bir danışmanının da ifade veren isimler arasında olduğu söyleniyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar