Megadeth’in frontmani Dave Mustaine gırtlak kanseri olduğunu duyurdu

Metal müziğin önemli isimlerinden Dave Mustaine sosyal medya hesaplarından gırtlak kanserine yakalandığını açıkladı.

Twitter, Instagram ve Megadeth web sitesinden hastalığını duyuran Mustaine “Bana gırtlak kanseri teşhisi konuldu. Açıkça kabul edilmesi gereken bir durum var ama daha önce de engellerle karşılaştım. Doktorlarımla yakın bir şekilde çalışıyorum ve yüzde 90 başarı oranına sahip olduğunu düşündükleri bir tedavi planı hazırladık. Tedavi çoktan başladı. Ne yazık ki bu, bu yıl çoğu şovu iptal etmemizi gerektiriyor. 2019 Megacruise gerçekleşecek ve grup bir şekilde bunun bir parçası olacak. Megadeth en kısa sürede sahnelere geri dönecek. Bu arada, Kiko, David, Dirk ve ben stüdyodayız, herkesin dinlemesi için sabırsızlandığım Dystopia albümü için çalışıyoruz” dedi.

Grubun bas gitaristi David Ellefson da Twitter hesabından arkadaşına destek mesajı yayınladı.

Dave Mustaine’e sadece grup arkadaşları değil, rock müzik dünyasından aralarında Anthrax, Overkill gibi önemli grupların da bulunduğu birçok isim destek mesajları yolladı.

https://twitter.com/jameyjasta/status/1140647432516231170?s=20

Dave Mustaine kimdir?

David Scott Mustaine, Megadeth grubunun kurucusu, vokalisti ve gitaristidir. Panic ve Metallica gruplarında gitaristlik yapmış, Megadeth ve MD.45 isimli grupları kurmuştur. Megadeth grubunda halen vokalist ve gitaristlik yapmaktadır. (Kaynak: Wikipedia)

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar