Gazeteci Murat Yetkin blogunda yazdı: “İmamoğlu’nun TRT programı bir dönüm noktası sayılabilir”

23 Haziran’da yenilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu dün akşam TRT Haber kanalında soruları yanıtladı.

Gazeteci Murat Yetkin de bugün blogunda İmamoğlu’nun performansını ve yayını değerlendirdi: “Ekrem İmamoğlu’nun 16 Haziran’da Binali Yıldırım ile yaptığı ortak yayının, 17 yıl sonra bir ilk olması dışında seçmen davranışı üzerinde önemli bir etki bırakmadığı görüldü. Ancak aynı şeyi 18 Haziran gecesi TRT’deki canlı yayını için söylemek mümkün değil. İmamoğlu’nun TRT performansının, kendisini sorgulayan gazetecilerin de sayesinde şimdiye dek yaptığı bütün TV yayınlarından daha etkili olduğu söylenebilir. Erdoğan’ın bu yayın sonrası İmamoğlu’nun TRT ekranlarına çıkmasına izin veren ekibine çıkıştığını duyarsak şaşırmayalım.”

Yetkin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar