Trabzon’un Araklı ilçesinde sel felaketi: 7 ölü, 3 kayıp

Trabzon’nun Araklı ilçesinde dün etkili olan sağanak yağış sonucu, sel ve heyelan meydana geldi. Heyelan yüzünden ilçeden geçen Karadere taştı, bölgedeki HES toprak ve balçıkla doldu.

Trabzon’a giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sel sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiğini, 3 kişinin de kayıp olduğunu açıkladı. Selin etkili olduğu Çamlıtepe ve Yeşilyurt mahallelerine ulaşım bu sabah saatlerinde sağlanabildi ve şimdiye kadar 76 vatandaş afet bölgesinden tahliye edildi. 

Kaybolan 3 kişi için sabah erken saatlerde arama çalışması başlatıldı. Trabzon’un yanı sıra, bölge illerden gelen AFAD, AKUT, UMKE ekipleri Araklı ilçesi Çamlıtepe ve Yeşilyurt mahallelerinde Karadere boyunca arama çalışması yürütüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar