Haziranda tüketici güveni yüzde 4,3 arttı, endeks 57,6 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) işbirliği ile hazırlanan tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 4,3 oranında arttı; mayıs ayında 55,3 olan endeks, haziran ayında 57,6 oldu. Gelecek 12 aylık döneme ilişkin hanenin maddi durum beklentisi endeksi mayıs ayında 73,9 iken, haziran ayında yüzde 5,9 oranında artarak 78,3 oldu.

Genel ekonomik durum beklentisi endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) mayıs ayında 70,1 iken, haziran ayında yüzde 5,4 oranında artarak 73,9 oldu. İşsiz sayısı beklentisi endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) haziran ayında aynı düzeyde kalarak 56,3 olarak gerçekleşti. Tasarruf etme ihtimali endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) mayıs ayında 20,8 iken, haziran ayında yüzde 6,1 oranında artarak 22 oldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar