Binali Yıldırım’dan Öcalan açıklaması: “Kürt kardeşlerimizi ittifaka zorlayan zihniyet, Kürtler’e en büyük zulmü yapan zihniyettir”

23 Haziran seçimlerine iki gün kala AKP adayı Binali Yıldırım, Şişli Perpa’daydı. Öcalan’ın mektubuyla ilgili açıklama yapan Yıldırım, “Kürt kardeşlerimizi birileriyle ittifak yapmaya zorlayan zihniyet, geçmişte Kürtler’e en büyük zulmü yapan zihniyettir” dedi.

Binali Yıldırım bugün Perpa ticaret merkezindeki mescitte cuma namazını kıldı, esnafı ziyaret etti ve bir de açıklama yaptı. Tapuyla ilgili binlerce İstanbullu’nun sorunu olduğuna değinen Yıldırım’ın diğer açıklaması ise Öcalan’ın mektubuna dairdi.

Szlerine “PKK ne demiş, HDP ne demiş bizim için önemli değil” diye başlayan Yıldırım şöyle devam etti: “İstanbul seçimine gidiyoruz. İstanbul’da Diyarbakır’dan daha fazla Kürt kardeşimiz yaşıyor. Dolayısıyla ben belediye başkanı adayı olarak Kürt hemşerilerimden destek bekliyorum. 15 milyona eşit, adil hizmet vereceğiz. Etnik kimlik ayrımı yapmadan herkese bu hizmeti götürmenin gayreti içerisinde olacağım. Kürt kardeşlerimizi birileriyle ittifak yapmaya zorlayan zihniyet, geçmişte Kürtler’e en büyük zulmü yapan zihniyettir. Bu vesileyle hatırlatmayı vatandaşlık görevi olarak ifade ediyorum.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar