Meral Akşener: “Milletimiz ‘ben yaptım oldu’ diyenlere ‘dur’ demiştir”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Milletimiz ben yaptım oldu diyenlere, dur orada söz de, karar da benim demiştir” sözleriyle yenilenen İstanbul seçiminin sonucunu değerlendirdi.

Akşener’in açıklamaları şöyle:

“Aziz milletimiz 31 Mart seçimlerinin ardından 6 Mayıs’ta YSK eliyle yapılan sandık darbesine karşı olgunlukla kararlı bir cevap vermiştir. Türk demokrasi tarihi millet iradesini yok sayanlara, sandık tekmeleyenlere bizzat milletimizin verdiği derslerle doludur. 31 Mart’taki seçim sonucunu hukuksuzca ve keyfi olarak yok sayan, hukuk tarihimize kara bir leke olarak geçecek bir gerekçeyle iptal eden iktidar ve küçük ortağına yapılmış ciddi bir uyarıdır. Milletimiz bu zihniyetin kulağını çekmiştir, İstanbul’da biraz morartmıştır. İradesine sahip çıkmış, sandığı tekmeletmeyeceğini bir kez daha kalın harflerle ifade etmiştir.

Milletimiz ben yaptım oldu diyenlere, dur orada söz de, karar da benim demiştir.

Türk Milleti’ne yazdığı bu demokrasi destanı için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum, sayın Ekrem İmamoğlu’na başarılar diliyorum.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar