YSK Başkanı Sadi Güven açıklama yaptı: “İtiraz süreci bittiğinde mazbata verilecek”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından kameraların karşısına geçti. Seçimde emeği geçenlere teşekkür eden Güven, “Yarım saat içinde tüm sandıklar sisteme yansıtılacaktır. İtiraz süreci bittiğinde mazbata sahibine verilecektir” dedi.

Kayıtlı seçmen sayısının 10 milyon 560 bin 963 olduğunu belirten Güven’in açıklamasında öne çıkan diğer noktalar şöyle:

“Çoğunluğu siyasi parti temsilcilerinden oluşan sandık kurullarınca sayım ve döküm işlemleri sonucu tutulan sayım döküm cetveli sandık sonuç tutanakları ilçe seçim kurulu başkanlıklarına teslim edilerek ilçe birleştirme tutanakları tanzim edilmektedir. İlçe seçim kurullarımız bu tutanakları tarayarak sisteme eklemektedirler.”

“Bu seçim sonuçlarını en kısa zamanda açıklayacağız. Seçimin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Resmi olarak bizdeki sandık sonuç sayısı yüzde 65 civarında. Tahminen bir yarım saat içerisinde tüm sandıklar tamamlanarak sisteme işlenmiş olacak.”

“İtiraz süreci var. Daha önceki seçimlerde de bunu belirttim. İtiraz süreçleri bittiğinde mazbata hak edene teslim edilecektir.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar