Kağıthane’de AKP’li seçmen 23 Haziran sonuçlarını nasıl yorumluyor?

Kağıthane, 31 Mart’ta AKP’nin kazandığı 315 bin 945 seçmenin bulunduğu bir ilçe. 31 Mart’ta Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki oy oranı farkı yüzde 12 iken, bu oran 23 Haziran’da yüzde 2’ye indi. 31 Mart’tan farklı olarak 25 bin seçmen 23 Haziran’da İmamoğlu’nu tercih etti. Kağıthane aynı zamanda İmamoğlu’nun 23 Haziran’da oyunu en çok artırdığı ilçeler sıralamasında da üçüncü sırada.

Kağıthane ilçesinde AKP’li seçmenlere, 23 Haziran sonuçlarını nasıl yorumladıklarını ve seçmenin İmamoğlu’nu tercih etme sebeplerini sorduk.

Haber: Fırat Fıstık & Fatima Çelik

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar