“İstanbul’daki seçimlerden sonra açık bir işaret”: CHP’li Selin Sayek Böke, AKPM Sosyalist Grup Başkan Vekili seçildi

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKPM) Sosyalist Grup’un başkan vekili seçildi. Böke, bu göreve gelen ilk Türk parlamenter oldu.

Sosyalist Grup, AKPM’deki 47 üye ülkenin sosyalist, sosyal demokrat ve yeşil parlamenterlerini bir araya getiriyor. Başkanlığını Alman sosyal demokrat Frank Schwabe’nin yürüttüğü Sosyalist Grup’un Böke’den önceki başkan vekili ise Estonyalı politikacı Marianne Mikko’ydu.

Selin Sayek Böke, AP Sosyalist Grup Başkan Vekili seçilmesini Twitter hesabından duyurdu.

Sosyalist Grup da haberi “Selin Sayek Böke oybirliği ile grubumuzun başkan vekili seçildi” diye duyurarak, seçimin “İstanbul’daki seçimlerden sonra açık bir işaret” olduğuna dikkat çekti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar