TSK’nın İdlib’deki gözlem noktasına saldırı: Bir asker şehit düştü, üç asker yaralandı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
Esad güçlerinin İdlib kırsalını top ateşine tuttuğunu gösteren video.

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’nin İdlib bölgesinde Türk gözlem noktasına dün yapılan saldırıda bir askerin şehit düştüğünü, üç askerin de yaralandığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“Suriye rejim güçlerinin ‘İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı Gözlem Noktamıza bugün kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırılar gerçekleştirilmiştir. 

Yapılan saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır. 

Saldırıyla ilgili olarak Rusya’nın Ankara Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığı’na çağrılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş; saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir. 

Durum yakından takip edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus