Amedspor Başkanı Metin Kılavuz: “Bize verilen cezaların sayısını unuttuk, bize karşı algı artık değişmeli”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Amedspor‘un geçen hafta sonu yapılan olağan genel kurulunda başkan seçilen Metin Kılavuz ve yönetim kurulu üyeleri Diyarbakır’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılavuz, Amedspor olarak yepyeni bir döneme girdiklerini söyledi. Özelikle kadın ve çocukların bu yıl daha çok maçlara gelmesi gerektiğine dikkat çeken Kılavuz, “Amedspor kadın ve çocuklara çok önem veriyor. Biz kadın ve çocukların maça gelmesini çok istiyoruz. Hatta stadın yarısının kadın, yarısının erkek olmasını istiyoruz. Tavrımızı daha önce de çok net belirledik. Küfredecek olan kişiler bizim stadımıza gelmesin. Biz bu konularda çok hassasız. Onun için yönetimimizde toplumsal cinsiyet eşitliğine özen gösterdik” dedi.

“Amedspor olarak sporun dilinin hep barış olmasını savunduk”

Amedspor’a verilen cezalara da vurgu yapan Kılavuz, “Çok ciddi bir toplumsal ayrımcılıkla yıllardır karşı karşıya kalıyoruz. Artık bize verilen cezaların biz bile sayısını unuttuk. En büyük gücümüz olan taraftarlarımızla onlarca maç ayrı kaldık. Artık Amedspor’a yönelik bu tavrın da son bulması gerekiyor. Bizim için spor, barış ve kardeşlik demektir. Biz Amedspor olarak sportif başarıların yanında sporun dilinin hep barış olmasını savunduk. Bu konuda da çok iddialıyız, biliyorsunuz Türkiye’deki en centilmen kulüp Amedspor’dur. Bize göre spor sadece futbol demek değildir” diye konuştu.

“Nihat Özdemir’in TFF başkanı olması bizim için önemli”

Nihat Özdemir’in Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanı olmasının da önemli olduğunu belirten Kılavuz, “Başkanımızın orada olması bizim için önemlidir. Biz oraya giderken hep projelerimizle gittik. Yaptığımız tesis bir örnektir. Hem kamu kurumu, hem halk da dahil olarak herkesin sahiplenilmesi sağlanmıştır. Biz federasyonun daha aktif bölgede olmasını istiyoruz. Bölgede önemli bir kulübüz, bu nedenle Federasyonun yanımızda olacağına inanıyoruz. Biz de kendilerine projelerle gideceğiz” dedi.

Transfer için çok yoğun çalışıyoruz”

Transfer çalışmalarının da çok yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Başkan Kılavuz şunları söyledi: “Oluşturduğumuz 5-6 kişilik transfer komitemizle transfer çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Geceli gündüzlü çalışıyoruz ve olası gelişmeler durumunda da yeni basın sözcülerimiz aracılığıyla basın ile bunu paylaşacağız.”

Türkiye artık başka bir sabaha günaydın demelidir”

Deplasman yasaklarının artık bir anlamının kalmadığını belirten Kılavuz şöyle devam etti: “Bu deplasman yasakları valilikler ve il kurullarının kararlarıdır. Ama bu kararlar artık anlamını yitirmiştir. Türkiye artık başka bir sabaha günaydın demelidir. Her anlamda sıkışmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Türkiye artık bu yapı ile bu zihniyet ile yol yürüyemez. Yeniden Türkiye’de şiddet kültürünün reddedildiği, insanların birbirine dokunabileceği, insanların birbirlerini dinleyebileceği bir diyalog sürecinin açılması gerekiyor. Bu noktada da Amedspor’a gerçek anlamda önemli görevler düşüyor.

“Amedspor Sensin” kampanyası başlatılacak

Amedspor’un da önemli borçlarının olduğunu ifade eden Başkan Kılavuz, “Bizim de diğer kulüpler gibi borçlarımız var ama bu borçları yapacağımız çalışmalar ve kampanyalarla kapatacağız. Örneğin önümüzdeki günlerde ‘Amedspor Sensin’ kampanyası başlatacağız. Diyarbakır’da bulunan STK temsilcileri ve iş dünyasının da Amedspor’un yanında olması lazım. Bazı GSM şirketleri ile de görüşebiliriz. Örneğin ‘Amedspor sensin’ yaz boşluk bırak 10 TL gibi bir kampanyamız olabilir. Bu yıl kesinlikle boş stat istemiyoruz. Ona uygun bir yapı ve takım ile 33 bin kişilik stadımızın tamamen dolmasını istiyoruz” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus