Paris’te 14 Temmuz kutlamalarına Sarı Yelekliler damga vurdu: 175 gözaltı

Fransa’da her sene olduğu gibi 14 Temmuz Bastille Günü, gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Paris’in Champs-Elysées caddesi bu sene sarı yelek eylemlerine sahne oldu. 

Olaylar, sarı yelek eylemlerinin öncüleri olarak görülen Jérôme Rodrigues, Maxime Nicolle ve Eric Drouet’nin sabah saatlerinde «gayrimeşru eylem organize etme» suçundan gözaltına alınması ile başladı. Buna tepkisini gösteren Sarı Yelekliler, yeleksiz olarak Champs-Elysées’de bir eylem gerçekleştirdiler. 

Katılımın çok yüksek olmamasına rağmen, polis eylemcilere biber gazı ile müdahale etti. Eylemlerin ardından, Rodrigues, Nicolle ve Drouet serbest bırakıldılar. 

Sarı Yeleklilerin 16 Mart’tan beri Champs-Elysées’de yaptıkları ilk eylem sonucunda Paris Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre 175 kişi gözaltına alındı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar