Murat Yetkin yazdı: Rusya ile S-400 anlaşmasının ABD’nin karizmasını kötü çizmesini de hesaba katalım

Gazeteci Murat Yetkin kişisel blogundaki son yazısında Türkiye’nin Rusya’dan S-400 alımının bir başka boyutuna dikkat çekti.

“ABD’nin, özellikle de Trump döneminde müttefiklerini itip kakmasından, patronluk taslamasından bıkan sadece Türkiye değil; Almanya’dan Fransa’ya, hatta son Büyükelçi örneğinde gördüğümüz gibi stratejik ortağı İngiltere dahi rahatsız” diyen Yetkin’e göre Vaşington yönetimi, Ankara’nın S-400 kararının diğer müttefiklere “kötü örnek” olmasından endişeli olduğunu yazdı.

Yetkin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.https://yetkinreport.com/2019/07/16/rusya-ile-s-400-anlasmasinin-abdnin-karizmasini-kotu-cizmesini-de-hesaba-katalim/

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar