British Airways ve Lufthansa şirketleri Kahire’ye uçuşları güvenlik sebebiyle askıya aldı

İngiltere’nin British Airways ve Almanya’nın Lufthansa havayolu şirketleri, Mısır’ın başkenti Kahire’ye uçuşlarını durdurdu.

British Airways’den yapılan açıklamada “Güvenlik düzenlemelerimizi dünyanın her yerindeki tüm havaalanlarımızda sürekli gözden geçiriyoruz ve daha fazla değerlendirmeye olanak sağlamak için tedbiren yedi gün boyunca Kahire’ye olan uçuşları askıya aldık” denildi. 

Lufthansa’dan da ‘‘Yapılan değerlendirmeler sonrası Kahire uçuşlarımızı geçici olarak askıya aldık” açıklaması yapıldı.

Her iki şirket de uçuşları neden durdurduklarına dair net bir bilgi vermedi. Çok sayıda yolcu bu belirsizlik sebebiyle hava yolu şirketlerine tepki gösterdi.

Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı ise, İngiltere’nin Kahire Büyükelçiliği ve British Airways yetkilileri ile eşgüdüm içinde olduklarını bildirdi. Bakanlık ayrıca, EgyptAir’in Londra istikametinde yolcu sayısının artacağını, bundan dolayı Londra’nın Heathrow Havaalanı için ek seferler düzenleneceğini açıkladı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar