Prof. Dr. Füsun Üstel tahliye edildi

“Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisini imzalayan Barış Akademisyenleri’nden Prof. Dr. Füsun Üstel tahliye edildi.

Prof. Dr. Füsun Üstel, 1 yıl 3 aylık hapis cezasının İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi tarafından onanmasının ardından geçen mayıs ayında Eskişehir Kadın Kapalı Cezaevi’ne teslim olmuştu.

Anayasa Mahkemesi geçen cuma günü, “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisini imzaladıkları gerekçesiyle “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan cezalandırılan ve aralarında Üstel’in de bulunduğu 10 akademisyenin bireysel başvuru dosyasını, 26 Temmuz’daki toplantısında görüşme kararı almıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar