Düzce’deki sel felaketinde ölenlerin sayısı 5’e yükseldi

Düzce’de meydana gelen sel ve toprak kaymasında kaybolanları arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ekipler sabah saatlerinde bir kadın ve çocuğun cesetlerine ulaştı. Böylece ölenlerin sayısı beşe yükseldi. İki kişi halen kayıp.

Ulaşım sağlanamayan köyün kalmadığı sel alanlarında Akçakoca ve Cumayeri’nde beş mahallede yol açma çalışmaları sürüyor.

Düzce Valiliği 75’i ağır, 375 binanın hasar gördüğünü, 100 binanın ise yıkıldığını açıkladı. Felakette, Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde binlerce dekar fındıklık da zarar gördü, yüzlerce büyük ve küçükbaş hayvan telef oldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar